POMPY CIEPŁA
Nibe Nibe-Biawar

Pompy FIGHTER

NIBE-BIAWAR Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku wchodzi w skład grupy NIBE Heating szwedzkiego koncernu NIBE AB. Firma NIBE-BIAWAR Sp. z o.o. jest producentem podgrzewaczy wody pojemnościowych i przepływowych, wymienników ciepła, elektrycznych suszarek do rąk oraz dystrybutorem pomp ciepła i dwupłaszczowych podgrzewaczy wody NIBE.

POMPY CIEPŁA I DWUPŁASZCZOWE PODGRZEWACZE WODY

W skład typoszeregu pomp ciepła FIGHTER wchodzą modele F-1140, F-1240 i F-1330.

FIGHTER 1140 i FIGHTER 1340 to urządzenia składające się z pompy ciepła, pomp obiegowych dolnego i górnego źródła ciepła, układu automatyki z możliwością regulacji temperaturowej, komputera sterującego, czujników temperatury, zewnętrznego czujnika temperatury, filtrów zanieczyszczeń, naczynia wzbiorczego dla instalacji dolnego źródła ciepła, wbudowanego modułu do prostej instalacji grzałki zanurzeniowej stanowiącej dodatkowe źródło ciepła oraz wszystkich innych niezbędnych urządzeń do prawidłowej pracy pompy ciepła.

Zakres mocy wyjściowej pomp ciepła od 4 do 40kW. Przy połączeniu równoległym możemy uzyskać do 320kW.

FIGHTER 1240 to urządzenie zintegrowane z dwupłaszczowym podgrzewaczem ciepłej wody 160/45 l. (w jednej obudowie). Dodatkowo F-1240 wyposażony jest w w/w urządzenia oraz grzałkę zanurzeniową jako dodatkowe źródło ciepła i zawór trójdrogowy c.o./c.w.u.

Pompy ciepła NIBE charakteryzują się wysokim współczynnikiem wydajności grzewczej COP w granicach 4.8 przy wejściowej temperaturze solanki do pompy ciepła 0°C i temperaturze na zasilaniu czynnika w układzie grzewczym 35°C.

W okresie letnim pompy ciepła przy współpracy z klimakonwektorami mogą pracować jako urządzenia do chłodzenia pomieszczeń.

VPA należą do szerokiej gamy podgrzewaczy wody przeznaczonych przede wszystkim do podłączenia z pompami ciepła. Można je również wykorzystać do współpracy z innymi źródłami ciepła. Proponujemy trzy wielkości: 200/70, 300/200, 450/300 l.

Podgrzewacz wody składa się z cylindra ciepłej wody posiadającego miedziane zabezpieczenie antykorozyjne oraz podwójnego płaszcza z blachy stalowej. Podgrzewacze wody VPA mają zainstalowane gniazda grzałki zanurzeniowej oraz gniazda czujników do sterowania podgrzewaniem ciepłej wody.